Oznámení o výši renty Partners Dividend Selection pro 1. pololetí 2019

02.01.2019

Oznámení o výši renty Partners Dividend Selection pro 1. pololetí 2019

Výše pravidelného odkupu (renty) z fondu Partners Dividend Selection pro 1. pololetí roku 2019

 

Partners Dividend Selection již rok a půl naplňuje základní charakteristiky fondu a soustředí se na dividendové tituly a solidní diverzifikaci. Defenzivní strategie fondu vynikne zvláště v současné době, kdy na akciové trhy přišly větší turbulence. Některé akciové trhy včetně vyspělých klesly ze svých letošních maximálních hodnot o více jak 20 %. Fond Partners Dividend Selection také zaznamenal snížení hodnoty, ale jeho pokles je o řád nižší.

Zvýšená volatilita je způsobená souběhem několika faktorů, které mnoho investorů přiměly snížit své akciové pozice. Pokles ceny podílových listů fondu díky obecné korekci cen akcií umožňuje poskytnout klientům, jejichž datum výročí smlouvy spadá do 1. pololetí roku 2019, výplatu renty z hodnoty majetku klienta pouze v minimální výši:

3 %

Ceny akcií se v průběhu roku pomalu, ale jistě posouvaly výše. Až říjnový výprodej stáhl evropské akcie hluboko do záporných čísel a také zcela vymazal potenciální zisky amerických titulů. Důvodů pro obrat nálady investorů je hned několik. Jako hlavní můžeme zmínit zvýšení výnosu amerických státních dluhopisů nad 3 %, což některým konzervativnějším investorům stačí. Svůj negativní vliv měly, a ještě mají problémy Velké Británie ohledně dohody o Brexitu, nevstřícný postoj nové italské vlády vůči EMU, co se týče velikosti deficitu státního rozpočtu, a především roztáčející se protekcionistické kolečko prezidenta USA Trumpa zvyšující cla všem a všude.

Fond investuje do solidních a silných firem, které by současnou či budoucí volatilitu měly lépe ustát díky svému pravidelnému přísunu hotovosti od stálých klientů. Jako příklad můžeme v Evropě zmínit SAP SE, Sanofi či Unilever. V USA jsou našimi favority například Comcast Corporation či General Motors. Tyto firmy patří dlouhodobě k výrazným hráčům na trhu a mají velice slušný dividendový výnos.

Výsledky fondu jsou za období od svého založení více než konkurenceschopné v porovnání s podobnými fondy na trhu, důkazem důvěry klientů je i zdvojnásobení objemu aktiv pod správou během pouhého roku na hodnotu převyšující 200 miliónů korun.

Stav k 20. prosinci 2018:

Čistá hodnota aktiv: 207 076 932 CZK

Hodnota za jednotku: 0,8727 CZK/list

Renta pro 1. pololetí 2019: 3 % z majetku klienta ve fondu k datu výročí smlouvy

 

Zeptejte se
Volejte zdarma 800 63 63 63
Navštivte nás: Klientská centra v ČR

Praha
Brno
České Budějovice

celý seznam