ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Partners investiční společnost spravuje už 6 miliard Kč

Rok 2020 patřil k těm nejúspěšnějším v historii Partners investiční společnosti, která má nyní ve vlastních fondech pod správou majetek ve výši téměř 6 miliard korun. Partners investiční společnost je členem finanční skupiny Partners. Celá finančně poradenská společnost Partners aktuálně spravuje klientům 25 miliard korun v investicích, a patří tak k lídrům trhu v oblasti investičního poradenství.

blog foto (1) (2).jpg

(Aktuality)

Ačkoli byl poslední rok velmi turbulentní, zejména během období nouzového stavu, podařilo se Partners investiční společnosti za posledních 12 měsíců udržet kladnou výkonnost u všech podílových fondů. „Díky striktní kontrole rizik jsme minimalizovali ve fondech Partners ztráty během loňské korekce cen finančních instrumentů a naopak jsme cenové turbulence využili k akceleraci budoucích zisků,“ konstatuje Lucie Simpartlová, ředitelka Partners investiční společnosti.

Skvělé výsledky a také bezkonkurenční politika nulových vstupních poplatků přilákaly mnoho nových klientů a podpořily důvěru stávajících. „V průběhu roku 2020 vzrostl příliv prostředků do akciových fondů Partners až čtyřnásobně. Výsledkem je, že aktiva ve správě Partners investiční společnosti za posledních 12 měsíců vyrostla o 40 % na téměř 6 miliard korun,“ zmiňuje Lucie Simpartlová.

Partners investiční společnost navázala na úspěšný rok 2019, kdy akciové fondy atakovaly zhodnocení 20 % a dluhopisový fond patřil k absolutní špičce se zhodnocením skoro 5 %. „Akciový fond Partners 7 Stars díky rychlé reakci na turbulence a včasné rotaci do amerických akcií a technologického sektoru dosáhl v krizovém roce 2020 na výslednou výkonnost kolem plus 10 %, a dlouhodobě tak patří mezi nejlepší na akciovém trhu,“ dává příklad Martin Mašát, hlavní portfolio manažer Partners investiční společnosti. Aktuálně se fond soustředí na tradiční sektory, jako jsou banky a energetické společnosti, které během pandemie relativně ztrácely, což zisky klientů dále navyšuje.

Obrovský úspěch zaznamenal také dluhopisový fond pro konzervativní klienty Partners Bond Opportunity, který jako jediný z konzervativních dluhopisových fondů překonává v posledních letech inflaci. Zhodnocení o 3 % je při úrocích kolem nuly nastavených Českou národní bankou vynikající výsledek. „V tomto trendu fond pokračuje i v roce 2021, kdy za první čtvrtletí připsal klientům 0,7 %. To vše za situace, kdy v České republice padají ceny dluhopisů a konzervativní klienti sčítají ztráty. Kvalitní správa, nulové vstupní poplatky a dlouhodobě vynikající výsledky zvýšily zájem o fond takovým způsobem, že aktiva vzrostla za rok o 70 % na 800 miliónů korun,“ potvrzuje zájem klientů Martin Mašát.  

Partners investiční společnost aktuálně spravuje šest fondů, každý s jiným zaměřením, aby byly pokryty všechny rizikové profily klientů. Investice jsou rozprostřeny od tradičních akcií a dluhopisů přes oblíbené ETF, které umožňují diverzifikaci při zachování vysoké likvidity a nízkých nákladů, až po aktivní řízení rizika kolísání české koruny. Všechny ale spojuje stejné plus pro klienty a tím jsou nulové vstupní poplatky. „Naše fondy jsou nezávislé a vytvořené tak, aby byly efektivní a nízkonákladové, a to hlavně z pohledu klientů,“ vyzdvihuje výhodu Martin Mašát. Klient tak v okamžiku zainvestování opravdu investuje celou svou částku bez jakýchkoliv srážek, čímž ihned získává náskok několika plusových procent vůči konkurenci.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Píchalová, tisková mluvčí Partners, tereza.pichalova@partners.cz, tel.: 603 173 254

Společnost Partners Financial Services patří do Partners finanční skupiny, jejíž obrat překročil v roce 2018 jednu a půl miliardy korun. Partners jsou od roku 2009 největší finančně poradenskou společností v České republice. Zásluhu na úspěchu jejího poradenství má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělávání finančních poradců Partners. V současnosti má firma téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 profesionálních poradců. Do finanční skupiny patří také úspěšné projekty Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea, Partners bankovní služby a Partners media, která provozuje weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz. Od července 2019 sem spadá také Simplea pojišťovna, nabízející unikátní životní pojištění. Aktuálně připravuje skupina projekt vlastní penzijní společnosti Rentea a vlastní banky.